+49 (0) 9303 98171-0 cs-cz 0

O společnosti Stretta

Sídlo naší společnosti v Eibelstadtu
Sídlo naší společnosti v Eibelstadtu

Jak to všechno začalo

V roce 1996 se oba dirigenti Johan van Slageren a Udo Wessiepe, bývalí spolužáci z Hudební vysoké školy v Kolíně nad Rýnem, znovu setkali jako kolegové v Městském divadle Würzburg a realizovali mimořádný projekt: světovou premiéru Salieriho opery "Cublai, gran Khan dei Tatari", a to jako součást Mozartova festivalu ve Würzburgu v roce 1998 - téměř 200 let po jejím vzniku. K tomu však bylo třeba nejprve připravit notový materiál na základě rukopisu nalezeného ve Vídni. Dva mladí dirigenti se tohoto úkolu ujali sami.

Následovaly další objednávky na vydávání not a postupem času z tohoto stavu vzešla myšlenka, realizovat podobné projekty profesionálním způsobem: V květnu 2001 byla založena společnost Stretta Music GmbH - původně jako hudební vydavatelství, které nabízí noty výhradně ke stažení. Stala se tím určitým průkopníkem na internetu.

Notové zasilatelství začalo pracovat v roce 2002. Zpočátku byla jako sklad využívána garáž ve Würzburgu, po několika stěhováních do stále větších prostor byla firma v roce 2010 přesunuta do stávajícího sídlo společnosti v Eisingenu.

V říjnu 2018 byl jako další milník spuštěn nový web s aktualizovaným, moderním designem, diferencovanými funkcemi vyhledávání a aktuálními zprávami o různých tématech v oblasti hudby a not.

Co znamená slovo „Stretta“?

V kontrapunktu 17. a 18. století znamená výraz „stretta“ zúžení, tj. blízkou posloupnost několika hlasů navazujících na sebe.

Od počátku 19. století se výraz „stretta“ používá také k označení efektní závěrečné části skladby; Tento stylistický prostředek se často používá zejména v pěveckých číslech (např. operní árie či finále) jako vyvrcholení hudebního díla.

V přeneseném smyslu znamená „Stretta“ určité zrychlení hudebního kontextu. Proto název tak dobře definuje naši společnost: kromě kompetentních rad od profesionálních hudebníků je naším nejdůležitějším zájmem co nejrychlejší dodání zboží zákazníkům.

Stretta Music Shop

V obchodě je k dispozici přibližně 800 000 položek. Velký základní inventář not, knih, CD disků a příslušenství je vždy na skladě a připraven k okamžitému odeslání; a to ve stejný den, pokud si objednáte do 17:00 (sobota do 11:00).

Náš redakční tým se skládá z aktivních či profesionálních hudebníků a muzikologů. Využívají své zkušenosti a znalosti, aby zajistili, že v obchodě vždy naleznete ty nejlepší možné informace o všech druzích zboží, včetně notových ukázek a popisných textů. U mnoha notových vydání jsou k dispozici také zvukové ukázky. Pokud i přesto budete mít doplňující otázky, odborníci v týmu zákaznických služeb vám rádi poradí telefonicky nebo pomocí e-mailu.

Kromě tištěných notových materiálů i také nabízíme ke stažení digitální edice notových materiálů. V této oblasti obchodu najdete neustále rostoucí a rozsáhlý repertoár, který zahrnuje známá i neznámá klasická díla, aranžmá a nové skladby od různých skladatelů a aranžérů pro mnoho nástrojů, souborů či zpěv. Nyní je k dispozici více než 6 000 titulů k okamžitému stažení.

© 2004–2022 Stretta Music. Obchod s hudebninami – objednání a nákup notového materiálnu online.

Váš specialista na noty všeho druhu. Online obchod s notami, hudebninami a stahohovatelným audiomateriálem, knihami, hudebními stojany, pultovými lampami a dalším příslušenstvím.