O společnosti Stretta


Sídlo naší společnosti v Eibelstadtu

Jak to všechno začalo

V roce 1996 se oba dirigenti Johan van Slageren a Udo Wessiepe, bývalí spolužáci z Hudební vysoké školy v Kolíně nad Rýnem, znovu setkali jako kolegové v Městském divadle Würzburg a realizovali mimořádný projekt: světovou premiéru Salieriho opery "Cublai, gran Khan dei Tatari", a to jako součást Mozartova festivalu ve Würzburgu v roce 1998 - přibližně 200 let po jejím vzniku. K tomu však bylo třeba nejprve připravit notový materiál na základě rukopisu nalezeného ve Vídni. Dva mladí dirigenti se tohoto úkolu ujali sami.

Následovaly další objednávky na vydávání not a postupem času z tohoto stavu vzešla myšlenka, realizovat podobné projekty profesionálním způsobem: V květnu 2001 byla založena společnost Stretta Music GmbH - původně jako hudební vydavatelství, které nabízí noty výhradně ke stažení. Stala se tím určitým průkopníkem na internetu.

Notové zasilatelství začalo pracovat v roce 2002. Zpočátku byla jako sklad využívána garáž ve Würzburgu, po několika stěhováních do stále větších prostor byla firma v roce 2010 přesunuta do stávajícího sídlo společnosti v Eisingenu.

V říjnu 2018 byl jako další milník spuštěn nový web s aktualizovaným, moderním designem, diferencovanými funkcemi vyhledávání a aktuálními zprávami o různých tématech v oblasti hudby a not.

Co znamená slovo „Stretta“?

V kontrapunktu 17. a 18. století znamená výraz „stretta“ zúžení, tj. blízkou posloupnost několika hlasů navazujících na sebe.

Od počátku 19. století se výraz „stretta“ používá také k označení efektní závěrečné části skladby; Tento stylistický prostředek se často používá zejména v pěveckých číslech (např. operní árie či finále) jako vyvrcholení hudebního díla.

V přeneseném smyslu znamená „Stretta“ určité zrychlení hudebního kontextu. Proto název tak dobře definuje naši společnost: kromě kompetentních rad od profesionálních hudebníků je naším nejdůležitějším zájmem co nejrychlejší dodání zboží zákazníkům.

Stretta Music Shop

V obchodě je k dispozici přibližně 800 000 položek. Velký základní inventář not, knih, CD disků a příslušenství je vždy na skladě a připraven k okamžitému odeslání; a to ve stejný den, pokud si objednáte do 17:00 (sobota do 11:00).

Náš redakční tým se skládá z aktivních či profesionálních hudebníků a muzikologů. Využívají své zkušenosti a znalosti, aby zajistili, že v obchodě vždy naleznete ty nejlepší možné informace o všech druzích zboží, včetně notových ukázek a popisných textů. U mnoha notových vydání jsou k dispozici také zvukové ukázky. Pokud i přesto budete mít doplňující otázky, odborníci v týmu zákaznických služeb vám rádi poradí telefonicky nebo pomocí e-mailu.

Kromě tištěných notových materiálů i také nabízíme ke stažení digitální edice notových materiálů. V této oblasti obchodu najdete neustále rostoucí a rozsáhlý repertoár, který zahrnuje známá i neznámá klasická díla, aranžmá a nové skladby od různých skladatelů a aranžérů pro mnoho nástrojů, souborů či zpěv. Nyní je k dispozici více než 6 000 titulů k okamžitému stažení.

Verband deutscher MusikschulenBundesverband der Freien MusikschulenJeunesses Musicales DeutschlandFrankfurter Tonkünstler-BundBundes­verb­and deutscher Lieb­haber-OrchesterStützpunkt­händ­ler der Wiener Urtext Edition

© 2004–2024 Stretta Music. Obchod s hudebninami – objednání a nákup notového materiálnu online.

Váš specialista na noty všeho druhu. Online obchod s notami, hudebninami a stahohovatelným audiomateriálem, knihami, hudebními stojany, pultovými lampami a dalším příslušenstvím.

Pro zemi Celosvětově existuje samostatná webová stránka Stretta. Pokud má být vaše objednávka doručena do této země, můžete se na tuto stránku přepnout, aby se správně zobrazily dodací lhůty a přepravní podmínky. Váš nákupní košík a zákaznický účet zůstávají zachovány.

cs-netPřejít na Stretta Music Celosvětověcs-czZůstat na Stretta Music Česká republika