Žurnál Stretta

Vážení milovníci hudby,

hudba a noty jsou ve Strettě součástí každodenního života. Hudba však určuje náš život i mimo každodenní pracovní rutinu: Ve společnosti Stretta pracují hudebníci pro hudebníky.

Rádi bychom se s vámi podělili o naše nadšení a zkušenosti v žurnálu Stretta: Chceme vás zaujmout aktuálními tématy z širokého světa hudby, reportážemi, rozhovory, recenzemi, hudebními hádankami a spoustou zajímavostí o vašem nástroji.

Objevujte hudbu pomocí žurnálu Stretta. Doufáme, že se vám při jeho čtení budete bavit!

Stretta Christmas Emoji Quiz

Stretta Christmas Emoji Quiz

We have visualised the titles of 24 Christmas carols here as a series of emojis. Do you recognise them all?

čti dále
Florian Hatzelmann: A Tubist Embracing Classical, Brass Music, and Hip Hop

Florian Hatzelmann: A Tubist Embracing Classical, Brass Music, and Hip Hop

Florian Hatzelmann excels as a tuba player across diverse styles, whether in the orchestra of the Zurich Opera House, with Ernst Hutter & Die Egerländer, or in the hip-hop dance ensemble Fättes Blech. Discover how he manages this unique crossover and finds success on social media as @_tubaflo in our exclusive interview.

čti dále
Music: A Field with Future?

Music: A Field with Future?

Given the current crises in the world, advancing digitization, cuts in the cultural sector, and in music education, one can rightly ask: Will the music profession still exist in the future? Music educator Kristin Thielemann discusses current challenges and opportunities in the professional music sector and encourages a career related to music.

čti dále
How you succeed in reaching your practice goals

How you succeed in reaching your practice goals

As the new year begins, many of us experience a yearning for change, a drive to establish goals and incorporate new habits into our daily routine. However, noble aspirations alone are insufficient, as without tangible measures, our resolutions for the new year rapidly become meaningless. In this piece, Aloisia Dauer outlines effective strategies for setting significant musical objectives and realizing them.

čti dále
Zimní péče o varhany – na co je třeba dbát?

Zimní péče o varhany – na co je třeba dbát?

Právě oba přírodní materiály – dřevo a kůže, z nichž jsou vyrobeny pohyblivé a tím pádem nejcitlivější součásti varhan, vyžadují pravidelnou péči. Zde se dozvíte více.

čti dále
Péče o nástroje v zimě - co je třeba zvážit?

Péče o nástroje v zimě - co je třeba zvážit?

Koncerty v chladných chrámech nebo dokonce venku jsou pro mnoho hudebníků součástí vánoční sezóny. Ne všechny nástroje však snášejí zimní teploty stejně dobře. Zatímco žesťové nástroje, jako je skupina žesťových nástrojů, nejsou na chlad příliš citlivé, nástroje vyrobené ze dřeva, jako jsou smyčcové nebo dřevěné dechové nástroje, jsou v tomto ohledu velmi citlivé. I v případě královny nástrojů, varhan, je v zimě třeba brát ohled na spoustu věcí.

čti dále
Verband deutscher MusikschulenBundesverband der Freien MusikschulenJeunesses Musicales DeutschlandFrankfurter Tonkünstler-BundBundes­verb­and deutscher Lieb­haber-OrchesterStützpunkt­händ­ler der Wiener Urtext Edition

© 2004–2024 Stretta Music. Obchod s hudebninami – objednání a nákup notového materiálnu online.

Váš specialista na noty všeho druhu. Online obchod s notami, hudebninami a stahohovatelným audiomateriálem, knihami, hudebními stojany, pultovými lampami a dalším příslušenstvím.

Pro zemi Celosvětově existuje samostatná webová stránka Stretta. Pokud má být vaše objednávka doručena do této země, můžete se na tuto stránku přepnout, aby se správně zobrazily dodací lhůty a přepravní podmínky. Váš nákupní košík a zákaznický účet zůstávají zachovány.

cs-netPřejít na Stretta Music Celosvětověcs-czZůstat na Stretta Music Česká republika